26 dubna, 2015

Kostičas

Recenzní e-kniha


Na tuto knihu jsem se velmi těšila. A dlouho jsem o ní uvažovala, protože recenze na internetu byly převážně kladné a nadšené. Navíc knihu označovali jako fantasy.

První dojem byl docela rozpačitý. Ze začátku jsem se hodně ztrácela. Těch pojmů bylo opravdu přespříliš. A autorka postupně neubírala. Takže jsem měla docela zmatek v tom jejich systému, kdo je kdo, kdo co umí a tak podobně.

Samotná myšlenka knihy se mi moc líbila. Děj byl zajímavý a poutavý a já jej hltala téměř hned od začátku. Konečně něco trošku nového, neobvyklého. Napsané to bylo taky moc pěkně, tak, že mě to do děje přímo vtahovalo.

Velké mínus ale bylo, jak už jsem zmínila, obrovské množství názvů, pojmů a slangového pojmenování. Takže jsem v podstatě polovinu knihy ztrácela přehled a nebyla jsem si jistá, co to vlastně čtu. Aspoň, že děj jako takový byl dost přehledný. Na konci knihy jsem teprve zjistila, že je tam slovníček pojmů. Což je tak trochu nevýhoda u e-knih. Čtenář si to nemůže během čtení tak lehce nalistovat.
 
Konec knihy byl hodně dobrý. Vůbec jsem se nemohla donutit přestat číst. I když se něco dalo tak trochu odvodit, ničemu to nevadilo. Bylo to napínavé, zajímavé a docela rychlé. Závěr zůstal otevřený, abychom se měli na co těšit příště. Knížku můžu rozhodně doporučit, protože pro mě to bylo poutavé čtení, které mě zaujalo a knihu určitě chválím.

Samotná myšlenka řazení do kast, třídění lidí, braní svobody a konečného boje za svobodu, není nijak nová. Můžeme to vidět u spousty knih. Dají se v tom hledat samozřejmě i dvojsmysly. Ale v této knize to bylo napsáno jiným způsobem s prvky jakoby dystopie, fantasy i sci-fi. A to se mi právě zamlouvalo.

Kvůli dost zmatenému začátku, ale dávám čtyři hvězdičky. Těším se na další díl a určitě si někdy budu muset tuto sérii přečíst znovu.


Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Kostičas
The Bone Season
Kostičas
1
Samatha Shannon
Lenka Kapsová
Fantasy
2013 originál /2014 překlad
480
Host
978-80-7294-902-1

Anotace Databazeknih.cz:
Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel" – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…
Ukázka z knihy


Kde koupit knihu
Informace o autorce

Databazeknih.cz:
Samantha Shannon

Samantha Shannonová se narodila a vyrostla v Západním Londýně. Vystudovala anglický jazyk a literaturu na Oxfordské univerzitě. Psát začala v patnácti letech a Kostičas je jejím prvním publikovaným románem. Zároveň jde o první knihu z plánované sedmidílné série, již vydává britské nakladatelství Bloomsbury. Mladé autorce se záhy začalo přezdívat „nová Rowlingová“. Kniha ihned po vydání obsadila přední příčky žebříčku bestsellerů deníku The New York Times, překládá se do sedmadvaceti jazyků. Filmová práva na adaptaci románu vlastní společnost 20th Century Fox. V říjnu 2014 vyjde druhý díl série nazvaný The Mime Order.Zdroje obrázků: google.com, databazeknih.cz nebo vlastní výroba (úpravy obrázků)

 

 Za recenzní e-knihu děkuji nakladatelství Host.Sdílení článku:
Sdílet emailem Sdílet gmailem Sdílet Facebookem Sdílet Googlem Plus Sdílet Twitterem Sdílet Pinterestem Sdílet Tumblrem Sdílet Bloggerem Sdílet Wordpressem Sdílet whatsappem

Autorka článku:

Lucy Lillianne V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Nicméně největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentářů:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv a potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)