30 dubna, 2015

Mazanec

čtvrtek, dubna 30, 2015 bez komentáře
Po dlouhé době jsem se dokopala k tomu si něco udělat v domácí pekárně. Dnešní pokus? Mazanec s rozinkami a kandovaným ovocem :-)


Mazanec

Suroviny mám odměřené na moji pekárnu, tak aby to bylo akorát a nepřekynulo, tak se nedivte tomu zvláštnímu množství surovin... (převzato z receptu na vánočku :-))

166ml mléka, 1 žloutek, 53g másla (rozpuštěné), trochu soli, 50g pískového cukru, 333g polohrubé mouky, 13g droždí a nakonec, podle toho jakou máte pekárnu, když se vkládají poslední suroviny, tak rozinky nebo kandované ovoce...Sdílení článku:
Sdílet emailem Sdílet gmailem Sdílet Facebookem Sdílet Googlem Plus Sdílet Twitterem Sdílet Pinterestem Sdílet Tumblrem Sdílet Bloggerem Sdílet Wordpressem Sdílet whatsappem

Autorka článku:

Lucy Lillianne V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Nicméně největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentářů:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv a potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)