30 října, 2014

A máme tu čtvrtek

čtvrtek, října 30, 2014 bez komentáře

Konečně se mi zdá, že ty dny ubíhají. Už je čtvrtek a do soutěže zbývá opravdu málo. V sobotu to vypukne, tak doufám, že se těšíte :-) Já se těším až bude neděle večer, protože to znamená volné pondělí. Za tento týden mám v práci dost. Z pondělní noční jsem se vrátila až v úterý ve dvě ráno. A včera se to protáhlo až do jedenácti večer. Jsem pekelně unavená a nejraději bych strávila celý den v posteli a spala. Ale vánoční zboží už máme skoro celé vyprezentované, teď už to jen vydržet s těmi otravnými lidmi. Člověk totiž něco chystá, oni to vidí a stejně musí už teď v říjnu kupovat balící papíry, stromečky, baňky apod. Jen proto, že vidí jak to někdo vybaluje. Opravdoví blázni... No nic, jdu se chystat na další vyčerpávající den v práci. Měj te se hezky :-)

28 října, 2014

Shrnutí týdne #11

úterý, října 28, 2014 bez komentáře
Tento týden jsem si opravdu mákla. Přečetla jsem Město ztracených duší. Kniha má skoro pětset stran a četla jsem ji pět dní. Chápu, že někteří knihomolové by to přelouskali dřív, ale když musí člověk pracovat, jde to pomaleji :-D Nicméně recenzi na knihu si můžete přečíst zde. Mimochodem jsem si trochu pohrála se vzhledem obálek v recenzích. Když bude čas a nálada, začnu je měnit i u starších článků. Ale prozatím jsou předělané jen ty nejnovější články... Snad se budou líbit.

Rozhodla jsem se taky hodně pohnout s modelama. Dostala jsem je na vánoce a stavím je už skoro třičtvrtě roku. Takže je načase je dodělat. Už jsem skoro u cíle. Dodělávám závěrečné práce, tak do konce října se musím donutit to zmáknout...

Přidala jsem odkazy na nějaké soutěže. Pro ty co se rádi účastní, se to třeba hodí. Já sama hodlám udělat další soutěž až někdy před vánoci. Možná i o nějakou knihu, ale to se ještě uvidí...

Co se týče návštěvnosti, tak ta zase trochu spadla, ale přibyly nové like na facebooku. A za to vám děkuji. Ze shrnutí je to vše, protože další články už byla jen hudba nebo fotky. Takže pěkný zbytek neděle a pusťte se do čtení. Já půjdu zase na Labyrint :-)


A jako vždy na úplný závěr vás poprosím o podporu tohoto blogu. Moc vám děkuji

Vánoční nadělení

úterý, října 28, 2014 bez komentáře
Včera nám v práci začaly Vánoce. Chystali jsme jednu plochu, druhá bude až ve středu. Můžu říct, že to bylo zase blbinek a drobností. Zasekali jsme se s tím až do dvou do rána a já už necítila nohy a záda. Ale myslím, že to vypadalo moc pěkně. Jen občas žasnu nad myšlením hlavní centrály. Naplánují nám regály, sami si to nanečisto nachystají a podle toho kreslí plánky. Jak je tedy možné, že v konečném důsledku nám to tam nevleze? To člověk fakt nechápe :-D

Večer (respektive ráno) na mě čekalo další překvapení v podobě pěkný mlhy a totálně zamrzlýho auta. Takže jsem byla doma něco málo po druhé hodině a teď jsem vzhůru. Ale jsem docela vyspaná.

Dneska mám volno, takže hodlám ležet v knížkách. V momentálně rozečtené knize První stříbrná kniha snů mi zbývá asi padesát stránek. To musím hravě dát. No a jinak odpočinek. Zítra mám noční číslo dvě...

A jaké máte dneska plány vy? :-)
První stříbrná kniha snů

Abych řekla pravdu, tato kniha mě zaujala na první pohled díky své obálce. Moc se mi líbilo zpracování, barva a takový dojem přeplácanosti obrázků. To byl asi ten hlavní důvod. Pak samozřejmě následovala spousta spokojených recenzí od jiných čtenářů. A tím bylo rozhodnuto.

Začíná to tím, jak hlavní hrdinka se svojí sestrou nastupují do nové školy. Samozřejmě se objeví trochu toho klišé, protože ona je obyčejná holka a hned první den narazí na nějakého hezouna. Jak typické. Přichází dalších mnoho změn v jejím životě a děj začíná být docela zajímavý.

I když spoustu času to vypadá jako další středoškolská romance, tak to začíná gradovat v momentě, kdy se Liv bude zdát sen. Pak už mě příběh naprosto pohltil a nepustil. Četla jsem jednu stránku za druhou a nemohla jsem přestat. Pořád to mělo něco do sebe, co mě nutilo pokračovat, abych věděla co následuje. Působilo to na mě hodně originálně, já osobně nic takového o snech ještě nečetla, takže je to jeden z důvodů, proč se mi to tak líbilo.

27 října, 2014

Grandhotel Budapešť

pondělí, října 27, 2014 bez komentáře
Jeden z těch filmů, co jsou tak zvláštně pojaty a vyprávěny. Ve filmu se mihlo i několik českých herců. Film jako takový jsem brala s rezervou, ale pěkně jsem se nasmála a líbil se mi právě svým netypickým zfilmováním. Za zkouknutí to opravdu stojí :-)

Moje hodnocení:

26 října, 2014

Transformers: Zánik

neděle, října 26, 2014 bez komentáře
Do původní trilogie to má daleko. Efekty se moc nezměnily, v tom problém není. Ale Michael Bay se z toho snaží vytřískat až moc a místy to bylo dost trapné. Hlavně když obyčejný mechanik najednou umí střílet z mimozemské zbraně a moc je hrne do přestřelky... No prostě, špatný film to nebyl, ale byl docela zbytečný. Moc dlouhý a často hodně nudný a ubohý.

Moje hodnocení:

Shrnutí týdne #15

neděle, října 26, 2014 bez komentáře
Na množství článků byl tento týden asi nejpublikovanější. Napsala jsem jich skoro čtyřicet. Což je teda pokrok. Ale přiznávám, že spousta z nich byly odkazy na pěkné knižní záložky, zarážky do knihovny apod. Těch jsem našla opravdu hodně a chtěla jsem se o ně podělit :-) Tak snad se líbilo.

V pátek mi odeslali z nakladatelství knihu do soutěže. Ta by měla dojít asi ve středu kvůli svátku. A v pátek už soutěž vyvěsím na blogu. Těšíte se? :-)

Moje zarážka knih

neděle, října 26, 2014 bez komentáře

V posledních dnech jsem tu uvedla několik knižních zarážek. Tak vám ukáži jakou mám já. Koupila jsem si ji kdysi jen proto, že se mi líbila. Teď už je i užitečná. Jak bude docházet místo v knihovničce, můžu dát knihy nahoru a nemusím mít strach, že budou padat přes okraj :-)


25 října, 2014

John Wick

sobota, října 25, 2014 bez komentáře
Pro mě moc pěkná akční podívaná. Některé pasáže se na můj vkus až moc kecalo, ale jinak střílení bylo hodně. A pěkný auta. Taky sranda, spousta lidí v sále se chechtala, takže hned byla jiná atmosféra :-) Jen upozornění pro slabší holčičí žaludky, které nesnesou střílení do hlav, tak nechoďte. Protože jsem pak poslouchala ze zadních řad slova typu 'ježiši', 'fuj' apod :-D

Moje hodnocení:

Jupí... další kino

sobota, října 25, 2014 bez komentáře
Mamka má zase náladu na kino :-) Tenhle týden jsme už byly na Drákulovi. A ten vůbec nebyl špatný. Během ukázek na jiné filmy, jsme viděly trailer na Johna Wicka. A ten jak naschvál měl premiéru za tři dny. Ale dneska se jí zachtělo na tento film zajít, takže jdeme :-D Jsem zvědavá na Keanu Reevese :-P

24 října, 2014


Tak je tu první článek o společeném čtení, který byl dnes zveřejněn. Tento projekt pořádá Cathy a Terra. Těším se na něj, sice mám už všechny díly kromě posledního přečtené, ale podle článku Cathy to nevadí. Pokusím se zapojovat pravidelně, jak jen to půjde :-) Tak se přidejte k nám...

Čeho se to týká
 • Seznámit se v daním čase se sérii Nástrojů smrti.
 • Přečíst co nejvíce - nejlépe všechny díly Nástrojů smrti.
 • Napsat recenzi/hodnocení/minirecenzi/dojmy...
 • A zbytek už je na vás...
 • Ještě na závěr dodám, že od nás jakožto pořadatelek (Cathy a Terra) můžete očekávat celou řadu článků, recenzí, ukázek a bůhví čeho všeho...včetně soutěže o knihy.

Pravidla
 • Sdílet tento článek (kdekoli, ať už facebook, twitter, blog....)
 • Dát si banner někam viditelně na blog.
 • Odkazovat na nás jako autory (Cathy a Terra) alespoň v jednom článku)

Termíny
 • 24.11 - 7.12 čtení 1.dílu (Město z kostí)
 • do 14.12 recenze na 1.díl (Město z kostí)
 • 8.12 - 21.12 čtení 2.dílu (Město z popela)
 • do 28.12 recenze na 2.díl (Město z popela)
 • 22.12 - 4.1 čtení 3.dílu (Město ze skla)
 • do 11.1 recenze na 3.díl (Město ze skla)
 • 5.1 - 18.1 čtení 4.dílu (Město padlých andělů)
 • do 25.1 recenze na 4.díl (Město padlých andělů)
 • 19.1 - 1.2 čtení 5.dílu (Město ztracených duší)
 • do 8.2 recenze na 5.díl (Město ztracených duší)
 • 2.2 - 15.2 čtení 6.dílu (Město nebeského ohně)
 • do 22.2 recenze na 6.díl (Město nebeského ohně)
 • deadline 27.2.2015

ZÁPIS

Další model hotový. Ale nějak se nepovedly ty pruhy na palubě :-( Třeba se mi ještě podaří to spravit...

22 října, 2014


Recenzní e-kniha


Po dlouhé době kniha českého autora. Vybrala jsem si ji v rámci spolupráce s Palmknihami. Jediná ze seznamu, kterou jsem si dokázala zvolit. Navíc má jen pár stránek.

Knihu napsal Michal Viewegh. Dokonce by měla být hotová i filmová verze a měla by mířit do kin.

Příběh odstartuje pár andělů sedících na mostě. Jejich jména mě po pravdě moc nezaujala a jejich vystupování je spíše lidské než andělské. Takové moc pozemské.

Dále svoje životní příběhy vypráví lidé. Andělé je pozorují. Setkáme se s několika lidmi, jejichž osudy se vzájemně protínají. Andělé pomáhají zpříjemnit cestu životem těm, kterým 'odbíjí' hodiny a těm, kteří o někoho přijdou.

21 října, 2014

Maggie 2014

úterý, října 21, 2014 bez komentáře
Mix fotek, co jsem nafotila během celého roku...

Počet fotografií: 11
Firemní raut

úterý, října 21, 2014 bez komentáře
Aby bylo jasno, zákon schválnosti existuje. Letos jsem se rozhodla, že na firemní raut nepůjdu. V práci to jde od desíti k pěti a prostě nebyla nálada se jít někam bavit. Navíc to vypadá, že to tam bude poloprázdné. Ale co čert nechtěl. Letos jsem byla zvolena za nejlepšího pracovníka roku (což je fajn :-)), ale zároveň tím vznikla povinnost se zúčastnit zmiňovaného rautu. Tak snad to tam s těma lidma ve zdraví přežiju. Dávám tomu hodinu a zdrhnu... Držte mi palce :-)

Jak vycvičit draka 2

úterý, října 21, 2014 bez komentáře
Zase mě to pěkně pobavilo. Tohle je prostě super animák. :-D

Moje hodnocení:

20 října, 2014

Právě jsem se vrátila z kina. Film byl docela průměrný. Spoustě lidí se nelíbí a spoustě ano. Ale já v celkovém hodnocení musím dát čtyři hvězdičky. Protože v celkovém dojmu se mi to hodně líbilo, herecké obsazení (Luke Evans ♥) a taky ta hudba. Prostě jsem ráda, že jsem nakonec na ten film šla... :-)

Moje hodnocení:

19 října, 2014

Shrnutí týdne #14

neděle, října 19, 2014 bez komentáře
Hlavní událostí je chystání soutěže. I když zatím nevím, zda nějaká bude, protože aktivita návštěvníků na tomto blogu spočívá jen v návštěvách a nulových komentářích. Ani se v anketě (kterou připomínám skoro celý týden) nesešlo tolik hlasů, aby pořádně rozhodlo o ceně do soutěže... Bez komentářů nevím, co vás tu zajímá a čemu se mám věnovat...

Přidala jsem nějaké odkazy na věci z fleru, které se týkají knih. Reakce byla nulová, takže nevím, zda o takové články stojíte i nadále...

18 října, 2014

Ztracený symbol

sobota, října 18, 2014 bez komentáře

Ztracený symbol je třetím dílem ze série o profesoru Robertu Langdonovi. V předchozích dílech jsem navštívila Vatikán a Francii s Británií. Obě knihy byly plné historie, záhad, napětí a také náboženské tematiky. U třetí knihy tomu nebylo jinak.

Hned ze začátku mě připoutalo vyprávění z historie. Jako vždy věc, která mě zajímá. Po pár stránkách bylo možné vidět některé rysy, které se u Browna v této sérii opakují. Symbolika, vliv historie, násilí, které příběh odstartuje, Langdon donucen stát proti zákonu (respektive policii), pomáhá mu žena a mnoho dalších. Přesto každá kniha má své vlastní kouzlo.

V tomto příběhu je mnohem méně akce než v předchozí knize. Ta se mi zatím z celé série líbila nejvíce. Ztracený symbol je hodně vědecký a příběh ubíhá docela pomalu. Záhady se týkají tentokrát zednářů a jejich historie. Děj knihy probíhá ve Washingtonu a je zasazený do jednoho dne. Záporný hrdina se tentokrát vyjeví jako opravdu velký šílenec. Jeho myšlenkové pochody dokáží člověka docela překvapit. Ukazuje to, jak je lidská mysl zvláštní. Jak může jednomu něco připadat tak logické a jinému jako naprostá šílenost.

15 října, 2014

Včera jsem z Kořisti stihla přečíst jen pár stran než jsem začínala usínat. Prostě lehnout si ke knížce není zrovna dobrý nápad... Ale můžu říct, že zatím se to nese ve stejném 'duchu'...

Dnes bude frmol

středa, října 15, 2014 bez komentáře
Dneska bude dlouhý den. V práci budu od desíti do devíti. Takže skoro dvanáct hodin. Fuj. Dnešní blogová aktivita bude minimální. Ale vy mezitím hlasujte pro knížku, kterou byste chtěli vidět v soutěži... Odkaz najdete vpravo v menu hned nahoře nebo na konci tohoto článku...

14 října, 2014

Opět uvidíme některé postavy v jejich mladém věku, než byla založena škola pro mutanty. K ději bych měla nějaké výhrady. Ale rozhodně to patří k těm lepším X-Menům.

Moje hodnocení:

12 října, 2014

Tak tohle je celý seznam mnou přečtených knih za rok 2014. Musím říct, že jsem se překonala a ani jsem v takové číslo nedoufala. Jsem zvědavá na ten nadcházející rok :-)

Shrnutí týdne #13

neděle, října 12, 2014 bez komentáře
Tento týden mi dorazila další kniha od nakladatelství Fragment, tentokrát to byla Kořist, pokračování série Hon. Už jsem ji stihla přečíst. A recenzi najdete zde. Díky tomu, že je to pokračování a já už dřív publikovala článek do rubriky Mé knižní série, tak jsem tento článek aktualizovala...

K dispozici mám další recenzní knihu, tentokrát je to první e-kniha poskytnutá Palmknihami, jde o Andělé všedního dne od Michala Viewegha. Naštěstí tam není daný termín přečtení, takže budu moct stíhat i další resty.

Recenzní kniha


Kořist je druhým dílem série Hon, kterou napsal Andrew Fukuda. V první knize jsme se seznámili s upíry, kteří sami sebe nazývají lidé. A obyčejní lidé jsou glupani. Upíři se chovají jako zvěř, nekrmí se jen krví, ale i masem. Když zavětří kořist, jsou hnáni instinkty, takže klidně zemřou na slunci, nebo se utopí ve vodě. Skupina se dala na útěk přes poušť v naději, že upírům utečou. Ti je začali pronásledovat slunce, neslunce.

V druhém pokračování Gen a jeho přátelé prchají a snaží se zachránit. Dostanou se na místo, kde žijí další lidé. Ale něco tu nehraje. Lidé jsou jiní a mají zvláštní pravidla. Je to první náznak nějakého napětí v ději.
Průměrná sci-fi. Nebylo to nic skvělého, ale číst se to dalo. Nejlepší pro mě byl třetí díl...

Recenze - Labyrint: Útěk | Spáleniště: Zkouška  | Vražedná léčbaLabyrint

 • Labyrint: Útěk
 • Spáleniště: Zkouška
 • Vražedná léčba

06 října, 2014

Knížka na poště

pondělí, října 06, 2014 bez komentáře
Ve schránce jsem našla lísteček z pošty. Asi přišla knížka :-) Teď už jen vydržet do večera než ji budu moct vyzvednout =-O Juchu. Jakmile ji budu mít tak vyfotím...
Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu