31 července, 2014


A mám ji doma, složenou. Je to asi poslední knihovnička, kterou si kdy koupím, protože už není mnoho místa. Už budu muset improvizovat a dávat knihy do každé mezery, která se namane :-)

Bude nová knihovnička

čtvrtek, července 31, 2014 bez komentáře
Dnes si udělám radost a pojedu si koupit novou knihovničku. Ta bude asi moje poslední, protože místa ubývá :-) Ale zatím využiju poslední místa co ještě jsou, ať mám kam dávat nové přírůstky...

29 července, 2014

To byla rychlost, v pátek přišel mail, že v pondělí odesílají recenzní výtisky a dnes je úterý a už dorazily. Paráda :-) Takže začínám s Deklarací...

28 července, 2014

Shrnutí týdne #2

pondělí, července 28, 2014 bez komentáře
Je sice už pondělí, a shrnutí týdne se snažím psát v neděli, ale nevadí. Moc informací na sepsání zrovna není. Během týdne jsem našla pár tipů na knihovničky. Většinou šlo spíš jen o nápady na koukání, protože ne všechno se dá použít, pokud nemáte dostatek místa. Ale na okoukání pěkný :-)

Přidala jsem si do seznamu sledovaných stránek další knihkupectví a nakladatelství a tím pádem jsem prošla i jejich ediční plány, které můžete sledovat díky těmto článkům. Z časových důvodů vám bohužel nemůžu pravidelně přidávat články s vydávanými knihami, na to mi síly prostě nestačí...

Doplnila jsem si seznam On My Wishlist o další knihy, přidala jsem další články s mými knižními sériemi a přečetla nějaké knihy.

A poslední novinkou bylo, že jste pokořili další tisícovku v návštěvnosti a za to jsem vám vděčná, děkuji :-)


Jediné co vám ještě připomenu je, že můžete chod blogu sledovat i na těchto místech... Protože nic neudělá člověku větší radost než odezva od vás čtenářů :-)
Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu

27 července, 2014

Konečně jsem tu Šifru přelouskala. Četla jsem do poslední chvíle, ale už musím běžet do práce. Takže článek připravím až večer :-)

První pětistovka

neděle, července 27, 2014 bez komentáře
Tak jsem konečně přelouskala Šifru. A díky tomu jsem si splnila jednu knihu ze dvou nad 500 stran. Týká se to výzvy od laurdes... :-) Ještě si teda musím najít jednu velkou 'bichli' na čtení a je to. Neměla jsem odvahu si brát víc, abych se neunáhlila :-P


Poslední dny přemýšlím, co vlastně láká čtenáře chodit na můj blog. Jsou to články? Sice jich moc není, ale snažím se aktualizovat jak to jen jde. Ale je těžké najít něco, co by se vám mohlo líbit. Číst také nestíhám až tak rychle. A proto přemýšlím nad tím, co by mi mohlo pomoci a zvýšilo návštěvnost. Pomohlo by blog přestěhovat a mít tam vymoženosti jako vzkazník, kalendář akcí apod? Lepší grafika? Nebo vám na ničem takovém nezáleží a stačí vám číst články v podobě, jaké je tu najdete? A co víc, odkud se vlastně o mém blogu dozvíte? Od někoho, z vyhledávače nebo úvodní stránky blogu.cz, kde se zobrazují nejnovější články? Pomůžete mi tyhle záhady rozluštit, ať vím, co mám dělat? :-)

Možná by to chtělo víc rozhodit sítě a zkusit se i víc propagovat na facebooku. Jiné stránky obcházím denně a snažím se zanechávat komentáře, když mám k čemu. Ale velký rozdíl nevidím... Občas mám pocit, že mi tu chodí pět lidí stále dokola...Druhý díl série o Robertu Langdonovi od Dana Browna. První díl byl ze začátku náročný. Než se děj trochu rozjel. Hlavní hrdina byl hodně nezkušený, nováček, byl to pro něj první případ. V druhém díle už je to lepší. Je vidět, že i autor už se do toho lépe dostává...

Robert Langdon pracuje na nové záhadě. Tentokrát Vatikán vyměnil za Paříž. Už od začátku je děj poutavý a dobře čtivý. Hlavní línii protínají odbočky z minulosti, které děj doplňují a dávají mu větší smysl. Vše se točí kolem historických záhad, symbolů a rodinných tajemství. Čtenáře to pohltí a už nepustí, především pokud má takový žánr rád.

V půlce knihy jsem si uvědomila, jak je děj pěkně svižný a přitom se jedná stále o jeden den v příběhu. Zaráželo mě, jak autor dokáže pospojovat tolik prvků historie a dát jim nečekaný význam i s věcmi týkajícími se Boha a Bible. Sice člověk při čtení neví, kolik z toho je pravda, ale to ničemu nevadí.
O této sérii jsem neslyšela, dokud nebyly ukázky na film, který měl jít do kina. Takže jsem viděla jako první film, který mě upoutal především díky hereckému obsazení. Je to moc pěkná fantasy. Myslím si, že Pullman není špatný autor. Zatím jsem od něj žádné jiné knihy nečetla. Série se dobře četla, byla místy i dost napínavá, poutavá a dost dobře promyšlená. Jediné co bych vytkla (a to u spousty fantasy knih), že se často stává, že jsou hlavní hrdinové příliš mladí.

Recenze - Zlatý kompas  |  Jedinečný nůž  |  Jantarové kukátko
 
Od tohoto autora jsem četla už dvě série, Percy Jackson a Bohové Olympu. Mám jeho knihy ve veliké oblibě, takže bylo jen na čase, abych přečetla další... Mám ji moc ráda, líbí se mi. Je sice trošku jiná než zmiňovaný Percy Jackson, týká se egyptské mytologie, a není to tak úplně o polobozích, ale přesto mě kniha nadchla. Byla veselá, dobrodružná i napínavá.

Recenze - Rudá pyramida   |  Hněv bohů   |  Rozhodující bitva
 

Kroniky Cartera Kanea

  • Rudá pyramida
  • Hněv bohů
  • Rozhodující bitva

26 července, 2014

Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu

25 července, 2014

Mizerný postup s knihou

pátek, července 25, 2014 bez komentáře
Tak jako vždy jsem ve skluzu a dneska Šifru rozhodně nestihnu dočíst. Včera jsem se pustila opět do budování bloggeru. Vyzkoušela jsem si různé nastavení vzhledu, nastavila jsem menu a přidala pár článků, abych viděla jak vypadají. Ale jako obvykle mě skolilo rozhodování. Blogger má mnohé výhody. Mohla bych si zálohovat celý obsah, mohla bych vkládat miniaplikace, dávat štítky, mohla bych přidávat články přes mobil a celkově bych měla více možností. Ale pak mě napadne, jestli to má cenu. Čekalo by mě hodně práce se stěhováním, všechno předělat. Přišla bych o komentáře a možná i o návštěvníky. Takže jsem opět ve slepém koutě. Budu tajně doufat, že mě to zase přejde... Protože si to jinak nedovedu představit... Poslední dobou sleduju právě blogy na blogspotu a na blogu minimálně. Všichni co se zabývají knihami jsou právě tam... Takže utrhněte mi někdo hlavu ať mám zase klid :-)

24 července, 2014

Konečně není pařák

čtvrtek, července 24, 2014 bez komentáře
Dneska konečně nepaří slunko. Je to takový oddechový den. Ideální na čtení a nic nedělání. Bohužel mě opět čeká práce až do večera. Ale co nadělám. Hlavně už konečně musím přečíst tu Šifru. Jsem už asi ve třech čtvrtinách. Do zítra to dám. Musím :-)

A co čtěte vy zajímavého?

22 července, 2014

Včera jsem večer u televize trochu brouzdala na internetu. Obcházela jsem svoje oblíbené knižní blogy a stránky. A napadlo mě, že bych mohla zkusit štěstí a požádat vás o přátelství na goodreads. A když už jsem v tom byla, tak jsem si vas dávala i do oblíbených na facebooku, googlu+ a instargramu (tohoto blogu) a prostě tam, kde jste aktivní. Myslela jsem si, že se na mě vyprdnete (protože takové já má štěstí na lidi), ale strašně jste mě překvapili. Od včerejška mám jedno přijetí přátelství za druhým. Takže vám moc děkuji. Jste strašně hodní. Udělali jste mi velkou radost :-)
Hodně informací bylo na internetu, takže mě to nalákalo. I knižní obálky byly opravdu velký tahák. Takže co se nestalo, chytla jsem se do pasti :-) Ale zlákal mě samozřejmě i film, což u mě není nijaká zvláštnost. Na spoustu knih příjdu teprve až zjistím, že se nějaká zfilmovala. Úplně ji žeru. Ze začátku bylo sice těžké zase číst o hrdinech ve věku patnáct šestnáct let. Ale během čtení jsem na to často zapomínala a věnovala se hlavně ději. Riordan opravdu umí hodně dobře psát a knihy mají skvělý děj... Velké plus za mytologii a historii... :-)

Recenze Zloděj blesku  |  Moře nestvůr  |  Prokletí Titánů  |  Bitva o labyrint  | 
Poslední z bohů
 
 

20 července, 2014

Shrnutí týdne #1

neděle, července 20, 2014 bez komentáře
Abych to shrnula, tento týden byl docela náročný. Hned v úterý jsem šla na operaci se psem, takže celou dobu jsem zavřená doma a hlídám ji. Ale trošku mi udělal radost recenzní výtisk knihy Hon od Andrew Fukudy z nakladatelství Fragment. Ten jsem samozřejmě přelouskala celkem rychle. Recenzi na něj najdete zde...


Minulý víkend jsem rozpracovala nový design, který jsem dodělávala ve chvílích, kdy Maggie spala. Bylo pár dobrých odezev, kdy jste mi ho pochválili, tak doufám, že se opravdu líbí...


Ukázala jsem vám pár dalších sérií, které mám uložené v knihovničce a knihy, které bych do ní chtěla přidat... No řekla bych, že toho za týden opravdu moc není. Ale stejně jsou prázdniny a vy si je určitě užíváte někde venku, u vody nebo v cizině :-)

Jediné co vám ještě připomenu je, že můžete chod blogu sledovat i na těchto místech... Protože nic neudělá člověku větší radost než odezva od vás čtenářů :-)

19 července, 2014

Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu
Po pravdě mám smíšené pocity. Hlavně proto, že knihy se mi líbily a hodně. Bylo to zajímavé čtení. Ale kazí mi dojem filmové zpracování, které bylo dost průměrné. Knižní série má rozhodně navrh. Zdála se mi mnohem lepší. Navíc jsem si přečetla i doplňující novelu z pohledu jedné mladé upírky...

Recenze Stmívání  |  Nový měsíc  |  Zatmění  |  Rozbřesk  |  Krátký druhý život Bree Tannerové
 
Na sérii jsem narazila na facebooku, kde někdo ohlásil, že tato skvělá knižní série se prodává v Levné knize. A tak jsem tam jako správný šílenec hned druhý den letěla :-) No, má to nějaké ty mouchy, které mi kazily dojem z knihy. Ale jinak si myslím, že to vůbec není špatné...

Recenze - Tulák ve stínech  | Tanec ve stínech   | Bouře ve stínech
  

Kroniky Sialy

  • Tulák ve stínech
  • Tanec ve stínech
  • Bouře ve stínech

18 července, 2014

Tak jsem se rozhodla vyzkoušet soutěž na databaziknih.cz. Jde o fotosoutěž z prázdnin (pro někoho jako já prostě jen z léta), kde bude nějakým způsobem zviditelněný nápis Databáze knih. Více informací přímo u nich na webu. Moje soutěžní fotka je tato.


Databáze knih kdekoliNení to bůhví jaký unikát. Ale pokud se vám líbí, budu ráda, když mě podpoříte. Děkuji
Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu

Recenzní kniha


Andrew Fukuda, pro mě neznámý autor. Na jeho knihu jsem narazila při výběru recenzního výtisku a anotace na ni mě docela zaujala. Další z mnoha knih o upírech, které mě v poslední době baví. Jediné co zbývalo, aby se mi zalíbila...

Zapomeňte na klasické pojetí upírů. Jsou tu jiní, zvrácení a mají nechutné zvyky. Krvelačné bestie. Spíše jako nějaká monstra z jiné planety.

V knize mi vadil začátek, styl psaní. Bylo to takové syrové, nijak extra popisné. Když bych měla porovnávat s jinými knihami, chybělo mi něco, co by mě vtáhlo do děje. Dialogy působily jako rychle napsaný scénář.

17 července, 2014

Kniha mě zaujala svým žánrem a první díl jsem stihla přečíst těšně, než šel film do kin. Takže jsem měla porovnání kniha versus film za čertsva :-) Moc se mi líbí hlavně ten nápad a zpracování. Přišlo mi to dost originální, i když by se pár věcí dalo vytknout... Ale rozhodně to stojí za přečtení, to každopádně... Recenzi najdete v tomto článku...

 

Hunger Games

  • Aréna smrti
  • Vražedná pomsta
  • Síla vzdoru

16 července, 2014

Omluvte neaktivitu

středa, července 16, 2014 bez komentáře
Omluvte sníženou aktivitu, ale kromě dodělání layoutu nemám teď moc čas. Mám psa po operaci, takže tu nebudu moc sedět. Vždycky jen na mobilu reaguji na komentáře nebo sdílím příspěvky na facebooku. Díky za pochopení

15 července, 2014

Právě mi dorazil nový recenzní výtisk z Fragmentu... Už se těším :-)