23 září, 2012


Další z mých oblíbených fantasy příběhů. Je to o prolínání světů, které jsou spojeny a lze mezi nimi cestovat. Vždy, když ale zůstane nějaký průchod otevřený, ovlivňuje to všechny světy.

Hlavní hrdinka Lyra pochází ze světa velice podobného našemu. Rozdílem je, že jejich duše chodí po světě ve formě zvířat, která jsou se svými lidmi spojena a nemohou se od sebe moc vzdalovat. Mohou spolu komunikovat a navíc cítí bolest toho druhého. Jeden nemůže existovat bez druhého...

Velice pěkný a napínavý příběh. Plný napětí a bojů o vlastní existenci. Je tam spousta podobenství s naší dobou, dalo by se říci s tím, jak někteří lidé na vysokých místech ovlivňují životy běžných lidí. Jak o nich rozhodují, bez zájmu, co z toho může být...Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Jedinečný nůž
The Subtle Knife
Jeho temné esence
2
Philip Pullman
Dominika Křesťanová
Fantasy
1997
312
Argo
978-80-7203-887-9

Anotace Databazeknih.cz:
Ve druhém dílu fantasy trilogie se seznamujeme s dvanáctiletým Willem, který hledá svého ztraceného otce. Will náhodou objeví průchod do jiného světa a v něm potká Lyru, která sem přichází pátrat po tajemství záhadných částic zvaných Prach. Will se stává nositelem dokonalého nože, s jehož pomocí může procházet mezi světy, a obě děti začínají tušit svoji úlohu v nadcházející největší bitvě všech dob.

Odkazy: databazeknih.cz, goodreads.com


Informace o autorovi

Databazeknih:
https://www.databazeknih.cz/images/12_/1253/philip-pullman-4o7-1253.png

Philip Pullman se narodil 19. října 1946 (Norwich, Anglie). Již v dětství ztratil otce, který byl pilotem R.A.F. Vyrůstal tak pouze se svou matkou, nevlastním otcem a také se svým dědečkem, který byl duchovním na anglickém venkově.

Nějaký čas studoval v Oxfordu na Exeter College. Poté několik let učil angličtinu na střední škole než se stal asistentem na Westminster College v Oxfordu. Jeho prvními známými knihami se stala trilogie Sally Lockhart, která vyšla v letech 1988-1992 (obsahovala svazky The Ruby in the Smoke, The Shadow in the North a The Tiger in the Well). V roce 1996 vydává The Golden Compass (také s názvem Northern Lights, u nás Světla Severu), což znamenalo začátek jeho slavné fantasy trilogie His Dark Materials (Jeho šerá hmota). Následovaly knihy The Subtle Knife (1997, Dokonalý nůž) a The Amber Spyglass (2000, Jantarový dalekohled). Za tuto trilogii obdržel několik významných ocenění.
Žije v Oxfordu se svou ženou Jude. Má dva syny - Jamieho a Toma.

Zdroje obrázků: google.com, databazeknih.cz nebo vlastní výroba (úpravy obrázků)


Sdílení článku:
Sdílet emailem Sdílet gmailem Sdílet Facebookem Sdílet Googlem Plus Sdílet Twitterem Sdílet Pinterestem Sdílet Tumblrem Sdílet Bloggerem Sdílet Wordpressem Sdílet whatsappem

Autorka článku:

Lucy Lillianne V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Nicméně největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentářů:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv a potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)